ჩვენი გუნდი მონაწილეობდა საქართველოში ყველაზე პრესტიჟულ ტურნირში Grassroots Cup Georgia გათამაშებაში სადაც მონაწილეობას ორ ასაკში ვიღებდით 2017 და 2018 წელს დაბადებულ ფეხბურთელთა შორის.
2017 წლიანებმა ძალიან კარგი შთაბეჭდილება დატოვეს გჯუფში გვყავდა ქუთაისის სერვალი რომელიც 2-0 დავამარცხეთ შემდეგი მატჩი გვქონდა სკ.ზეკართან რომელიც ძალიან დაძაბული გამოვიდა ძალიან დიდი უპირატესობის მიუხედავად 2-1 დავმარცხდით ჯგუფის ბოლი შეხვედრა კი ტაშკენტის ფახთაგორთან გავმართეთ ამ შეხვედრაში მხოლოდ გამარჯვება გვჭირდებოდა ჯგუფიდან გასასვლელად ბიჭები მაქსიმალურად დაიხარჯენ და ძლიერი მეტოქე ყველა კომპონენტში დაჯაბნეს ძალიან ბევრი საგოლე შანსიც შექმნეს მაგრამ რეალიზაცია ვერ მოვახერხეთ და შეხვედრა ფრედ 0-0 დასრულდა 4 ქულით კი ჯგუფიდან გასვლა ვერ მოვახერხეთ.
რაც შეეხება ჩვენს 2018 წლიანებს მათ სასახელოდ უნდა ითქვას რომ ტურნირი ძალიან დამაჯერებლად ჩაატარეს ჯგუფის სამივე შეხვედრაში გაიმარჯვეს ჯერ იყო და სკ.სელერო დაამარცხეს 5-0 შემდეგ შემდეგ ლოკომოტივთან ვიმარჯვეთ 5-3 ჯგუფის ბოლო შეხვედრაში კი გრანდი 2 დავამარცხეთ
მეოდხედფინალში ისევ გრანდს შევხვდით ოღონდ მათ პირველ გუნდს და ისინიც დავამარცხეთ 2-0
ნახევარგინალში კი ინტერის აკადემიას დავუპირისპირდით თამაში ძალიან დაძაბული და სანახაობრივი გამოვიდა თავიდან ინტერი დაწინაურდა სამბურთიანი უპირატესობით მაგრამ ჩვენმა ბიჭებმა მოახედხეს თამაშში გარდატეხის შეტანა ორი გოლი გაიტანეს და კიდევ არაერთი საგოლე მომენტი შექმნეს თუმცა მეტი ვეღარ მოახერხეს და დავმარცხდით 2-3.
მესამე ადგილისთვის შეხვედრაში სკ.ვაზისუბანს შევხვდით ეს შეხვედრაც ძალიან სანახაობრივი გამოვიდა იმის მიუხედავად რომ ორჯერ ვაგებდით ორივეჯერ შევძელით გათანაბრება თამაშის დასრულებამდე რამდენიმე წუთით ადრე კი ნიკოლოზ ქურდაძის ულამაზესი ჯარიმით წინ გავედით და გამარჯვებაც ჩვენ დაგვრჩა ![]()
![]()
ჩემპიონატის დასრულების შემდეგ იყო დაჯილდოვების ცერემონია და ჩვენს გუნდს კუთვნილი თასი და მედლები გადაეცათ.
ხოლო ტურნირის საუკეთესო თავდამსხმელად ნიკოლოზ ქურდაძე დასახელდა რომელმაც ჩემპიონატში 10 გოლის გატანა მოახერხა ![]()