დაიწყო რეგისტრაცია მე-3 ნაკადის მიღებაზე ტრენინგზე სასურსათო უსაფრთხოების სისტემები - HACCP,VACCP,TACCP მორიგი საინტერესო და მნიშვნელოვანი ტრენინგი სასურსათო ინდუსტრიაში ჩართული დაინტერესებული პირებისათვის
ℹ️ არ გაუშვათ ხელიდან შანსი მიიღოთ ინფორმაცია და შეისწავლოთ სასურსათოს უსაფრთხოების უმნიშვნელოვანესი სისტემები : HACCP,VACCP,TACCP
➡️ ყველას, ვისაც სურვილი აქვს გახდეს წარმატებული სურსათის უვნებლობის მენეჯერი და განაგრძოს თავისი კარიერული წინსვლა აღნიშნული მიმართულებით ➡️ აგრეთვე მათ ვისაც თავიანთი ცოდნის განმტკიცება და ახალი შესაძლებლობების მიღება სურს
❓ რა არის HACCP,VACCP,TACCP :
➡️ HACCP - საფრთხის ანალიზი და კრიტიკული საკონტროლო წერტილები / არის სურსათის უვნებლობის მართვის საერთაშორისო აღიარებული სისტემა, რომლის მიზანია სურსათში პოტენვიური ბიოლოგიური, ქიმიური და ფიზიკური საფრთხეების იდენტიფიკაცია, შეფასება და კონტროლი
➡️ VACCP - დაზიანების შეფასება და კრიტიკული საკონტროლო წერტილები / წარმადგენს სასურსათო საწარმოში ან მომარაგების ჯაჭვში ფალსიფიკაციისა და ეკონომიკური თაღლითობისგან დაცვის სისტემას
➡️ TACCP - საფრთხის ( შეგნებული / დაუსაბუთებელი ზიანის) შეფასება და კრიტიკული საკონტროლო წერტილები / კონცენტრირებულია სურსათის შეგნებულ დაზიანებაზე ან საბოტაჟზე.
აღნიშნული სისტემები სასურსათო ჯაჭვში აკონტროლებენ უნებლიე და შეგნებულ საფრთხეებს. იცავენ სასურსათო ორგანიზაციას ეკონომიკური ზარალებისა და მომხმარებელთა ჯანმრთელობის დაზიანებისაგან