Tbilisi Digital Space წარმოგიდგენთ ვენსენტ ვან გოგის იმერსიულ გამოფენას. გამოფენაზე წარმოდგენილია მხატვრის 60-მდე ციფრული ნამუშევარი – პეიზაჟები, ავტოპორტრეტები და ნატურმორტები.
ექსპოზიციის განსაკუთრებული დეტალია ვან გოგის საძინებლის ზუსტი რეკონსტრუქცია, რომელიც ხელოვანის სამყაროში გადაგიყვანთ.
დამატებითი ზონები:
სარკის ოთახი – ულიმიტო ვიზუალური მოგზაურობა.
ქართული ოთახი, სადაც ნახავთ მოკლემეტრაჟიან ფილმს „კრწანისის ყაყაჩოები“ ლადო ასათიანის პოემის მიხედვით. ფილმი მიძღვნილია შინდისის გმირებისადმი.
თბილისის ციფრული სივრცე
თბილისის ციფრული სივრცე „ხელოვნება ციფრულ ფორმატში“ ახალი სიტყვაა როგორც ტექნოლოგიაში, ასევე კულტურაში. მოკლე დროში ხელოვნების ინოვაციურმა ხედვამ ყველა ასაკისა და გემოვნების ადამიანის დაინტერესება შეძლო. საქართველოში ციფრული ხელოვნების პირველი მუზეუმი 2019 წელს გაიხსნა და მას შემდეგ სივრცემ მრავალი ვიზიტორი მიიღო სხვადასხვა თემატურ გამოფენებზე. მუზეუმის ვირტუალურ სამყაროში მაყურებელი ელოდება ოთხ განსხვავებულ სივრცეს: მთავარი დარბაზი ციფრული გამოფენით მიმდინარე გამოფენა „ხელოვნების ეპოქა“ 6 მხატვრის 50 წუთიანი ჩვენება საერთო ფართი 850 კვ.მ. სარკის ოთახი ათასობით ფერის LED წერტილი განთავსებულია ოთახში უსასრულო სარკესთან, რომელიც აღჭურვილია AI-ით. ქართული ოთახი Tbilisi Digital Space არის ნოვატორი არა მხოლოდ ხელოვნებაში, არამედ კინოინდუსტრიაში. მუზეუმის კინოდარბაზში წარმოდგენილია ორი ქართული ფილმი, რომელიც დუბლირებულია უახლესი ტექნოლოგიით, რომელიც პირველია საქართველოში. ფილმები ნაჩვენებია Screen X სტანდარტით.