მოგზაურობისა და სახიფათო მოვლენების, მეგობრობისა და ოჯახის განცდის, სახალისო, კეთილი, აბსურდული, მოღალატე, გიჟური, სხვადასხვა, მაგრამ ყოველთვის ძალიან საყვარელი არსებების შესახებ ამბავი. წლების წინ ილია ნებოსლოვმა დაიწყო აუდიო სპექტაკლების შექმნა და დაამზადა თეატრალური წარმოდგენები ტუვე იანსონის ზღაპრების მიხედვით მუმი-ტოლებზე. ამ ხნის განმავლობაში მუმი-დოლში მცხოვრებმა თითოეულმა საყვარელმა არსებებმა საკუთარი ხმისა და სიმღერების მოპოვება შეძლო.
„მუმი-ტოლლი და კომეტა“ – ეს არის ისტორია მოგზაურობისა და საფრთხეების, მეგობრობისა და ოჯახის განცდის, სახალისო, კეთილი, უაზრო, მებრძოლი, სისულელეებით სავსე, მაგრამ ყოველთვის ძალიან საყვარელი არსებების, და ყველაზე ნამდვილ სიყვარულზე. ყველაფერი საუკეთესო, რაც ტუვე იანსონის წიგნებში არსებობს, ილია ძალიან სიფრთხილით ინახავს და ამ საყვარელ ზღაპრებს ულამაზეს მუსიკასა და შემოქმედებით შთაგონებას უმატებს.
თქვენ გაქვთ შესაძლებლობა იხილოთ „რეჟისორული ვერსია“ ზღაპრისა, სადაც ილია ერთ-ერთი პიროვნებადი წარმოდგენას ითამაშებს და მსახიობური ტრანსფორმაციისა და ხმის ცვლილების პროცესში გამოდგება თვალყურის დევნებით.