ART KNIFE EXPO - უფრო მეტია, ვიდრე უბრალოდ დანების გამოფენა; ეს არის მაღალი დონის ოსტატობის პრესტიჟული დღესასწაული, რომელიც თბილისში აერთიანებს ელიტარულ ხელოვანებს მთელი მსოფლიოდან. როგორც დანების, ასევე სხვა ნაკეთობების ერთადერთი საერთაშორისო გამოფენა მთელ რეგიონში, ექსპო მნიშვნელოვანი მოვლენაა მხატვრული ექსპონატების კოლექციონერებისთვის. ღონისძიება, რომელსაც საფუძველი ჩაუყარა მსოფლიოში ცნობილმა ხელოვანმა ბატონმა ზაზა რევიშვილმა, ხაზს უსვამს როგორც საერთაშორისო, ასევე ადგილობრივი ოსტატების გამორჩეულ ნიჭს. მონაწილე ოსტატები მოწვეულნი არიან, რათა წარმოადგინონ თავიანთი უნიკალური ნამუშევრები, რომლებიც სცილდება დანების ტრადიციულ გაგებას და გარდაიქმნება ნამდვილ ხელოვნების ნიმუშებად. ამ საერთაშორისო ხატებთან ერთად, ადგილობრივი ოსტატები ფოლადისა და მაღალი ოსტატობის უახლესი შედევრებით ასევე წარდგებიან მაყურებლის წინაშე.