ბათუმი ყოველთვის იყო შეხვედრის ადგილი - ზღვის, ხალხის, კულტურისა და გემოების. აქ ღვინის სმა არასდროს ყოფილა მხოლოდ რიტუალი ეს არის სოციალური გამოცდილება, ემოცია და დიალოგი ქალაქსა და მის სტუმრებს შორის
21 თებერვალს, Brasserie 1900-ში, განსაკუთრებული ღვინოების დეგუსტაცია და სპეციალურად შერჩეული კერძები დაგხვდებათ.
დეგუსტაციას Dakishvili Family Selection-ის მეღვინე & დამფუძნებელი თემურ დაქიშვილი , Amosa Wine-ისა და 91 Wine დამფუძნებელი თამარ მარკოზაშვილი გაუძღვებიან
პორტის ქალაქი და შავი ზღვის კურორტი ბათუმი – ქართული რესპუბლიკა აჭარის დედაქალაქია. ბათუმის ბულვარი გადის სანაპიროს, პარკისა და პლაჟის გასწვრივ. 130 მეტრის სიმაღლის ანბანის კოშკზე, რომელზეც ქართული ანბანის ასოებია, მდებარეობს საოცარი ხედების პლატფორმა, საიდანაც ზღვის ხედით დატკბობა შეგიძლიათ. ძველ ქალაქში შეგიძლიათ იხილოთ მე-19 საუკუნის მრავალი რეკონსტრუირებული შენობა. ბათუმის ჩრდილოეთ ნაწილში მდებარეობს ბოტანიკური ბაღი, სადაც მსოფლიოს სხვადასხვა კუთხიდან მცენარეებია წარმოდგენილი.