მუსიკალური სპექტაკლი „დაკარგული სარკე“ თბილისში ᐉ ღონისძიებების აფიშა | YOLO
მუსიკალური სპექტაკლი „დაკარგული სარკე“
ეს არის ზღაპარი ხელნაკეთი სარკის თავგადასავალზე სახელურზე ვარსკვლავის ფრაგმენტით. ის გაურბის ქურდებსა და მაწანწალებს, აქვს საუბრები საგარდერობო შუშასთან და ქალთევზა პროფესორთან, იტაცებს მყვინთავის ჩიტს და ყოველთვის ჩნდება ყველაზე მოულოდნელ ადგილებში. და, რა თქმა უნდა, სარკე არის ჯადოსნური: ის ასახავს სიხარულს და გამოცდილებას, სასოწარკვეთას და იმედს, უარყოფას და სიყვარულს და ეხმარება მის მფლობელებს დაინახონ დიდი და შეუძლებელი სურვილების შესრულება. როლებში: ევგენია ბორზიხი, ალექსანდრე გუდკოვი, მუსია თოთიბაძე, მარინა ვასილიევა, სტას ასტახოვი, კირილ ივანოვი, მარია კურდენევიჩი და ალექსანდრე პალი ბილეთები @music.live_geo-დანსპექტაკლების დასაწყისი: 16:00, 20:00
2/4 Shota Rustaveli Ave, Tbilisi
19 იანვარს (პარასკევს) 16:00 და 20:00 საათზე @sbp4 ჯგუფი წარმოგიდგენთ მუსიკალურ წარმოდგენას "დაკარგული სარკე".
"დაკარგული სარკე" არის მუსიკალური წარმოდგენა მთელი ოჯახისთვის (6+) ორ მოქმედებად ანტრაქტით, მწერლისა და მხატვრის პაველ პეპერშტეინის ამავე სახელწოდების ნაწარმოების მიხედვით. მისი ავტორები იყვნენ SBPC ჯგუფის შემქმნელი და სოლისტი კირილ ივანოვი და თეატრის რეჟისორი, ქორეოგრაფი ოლეგ გლუშკოვი.
ა. გრიბოედოვის სახელობის თეატრი
ა. გრიბოედოვის სახელობის თბილისის სახელმწიფო რუსული დრამატული თეატრი - პირველი პროფესიონალური თეატრალური ჯგუფი კავკასიაში, უძველესი რუსული თეატრი პოსტსაბჭოთა სივრცეში. თეატრი დაარსდა თბილისში 1845 წლის 20 სექტემბერს კავკასიის გუბერნატორის, გრაფ მ. ვორონცოვის მოთხოვნით. უამრავმა გამოჩენილმა ადამიანმა დაიწყო თავისი კარიერა გრიბოედოვის თეატრიდან. ​1999 წლიდან თეატრს ხელმძღვანელობს ავთანდილ ვარსიმაშვილი, საქართველოს სახელმწიფო პრემიის ლაურეატი. 2013 წელს გრიბოედოვის თეატრმა მიიღო თეატრის ვარსკვლავის ჯილდო ნომინაციაში საუკეთესო რუსული თეატრი საზღვარგარეთ.